לקביעת פגישה התקשרו
04-6082797

  1. דף הבית
  2. /
  3. עורך דין דיני עבודה

עורך דין דיני עבודה בחיפה

שנים של נסיון , לקוחות מרוצים , עובדות מדברות בעד עצמן

לקביעת פגישה התקשרו

04-6082797

אנו מתמחים במשרדינו במתן ייעוץ שוטף בענייני עבודה הן לעובדים והן למעבידים.

מסגרת היחסים והקשר בין עובד מעביד הינה אחת המערכות הבוכות ביותר, אשר השינויים בחקיקה בה נעשים באופן תדיר, ובהתאם על המעסיק לדעת את חובותיו וזכויותיו וכך גם לגבי העובד.

 

מסגרת משפטית נכונה יכולה לספק למעביד תשתית נכונה של העסקה, ובמקביל, לשמור על העובד מבחינת זכויותיו, אך גם יודעת לקבלת את החובות המוטלות עליו.

משרדינו מייצג באופן שוטף וקבוע בבתי הדין לענייני העבודה ואף רשם לעצמו הצלחות והלכות בתחום בבית הדין הארצי לעבודה בהליך ע"ע 31734-125-10 ו – 11956-01-11 בבית הדין הארצי לעבודה לדוגמא. שם התקבלה התביעה שהוגשה באמצעות משרדינו נגד מעביד, בגין פיטורי עובדת בהיריון, ובית הדין הארצי קבע באופן תקדימי כלהלן:

 

"על מנת להעמיד דברים על דיוקם – נתייחס לקביעתו של בית הדין האזורי בפסק הדין, לפיה:

"היות וחוק עבודת נשים חל בנסיבות המקרה, אין מקום לפסוק פיצוי כספי בגין הפרת חוק שוויון הזדמנויות בעבודה, שיש להחילו במקרים בהם חוק עבודת נשים אינו חל, ולכך המקרה שלפנינו".

יודגש, כי קביעה זו אינה מדויקת. יש להדגיש ולהבהיר, כי ניתן לתבוע בשתי העילות במקביל, הן בשל הפרת חוק עבודת נשים והן בשל הפרת חוק שוויון הזדמנויות בעבודה ותהיינה נסיבות שהתובעת תהא זכאית לסעדים על פי שני החוקים יחדיו."

 

לאמור, באמצעות ייצוג נכון וייעוץ משפטי הולם ניתן להגיע לתוצאות הטובות ביותר ולמצות את הזכויות במלואן עבור העובדים.

במקביל, הגנה על  המעסיק מתחילה מהכרת תחומי העבודה וההעסקה השונים, לרבות צווי הרחבה והסכמים קיבוציים, תאפשר הכנת תשתית ויריעה משפטית נכונה לתחומי ההעסקה ובכך לאפשר למעסיק הגנה מפני תביעות שיכולות להיות עם משמעויות כלכליות גדולות במיוחד לחברה לרבות פגיעה בשמה של החברה והדירוג שלה.

 

חוקי מגן

חוקי המגן הם חלק מדיני העבודה ונועדו לעגן את זכויותיהם הבסיסיות של העובדים הן מפני פגיעה על-ידי המעבידים והן מפני ויתור של העובד עצמו על זכויותיו.

ההוראות הקבועות בחוקי המגן הן הוראות קוגנטיות שלא ניתן להתנות עליהם:

  • המעביד אינו יכול להעסיק עובד בניגוד להוראות חוקי המגן.
  • העובד או נציגות עובדים אינם יכולים לוותר על זכות מהזכויות המוענקות בחוקים אלו, אף לא בחוזה אישי או בהסכם קיבוצי.

באמצעות עורך דין בחיפה ומשרדינו - החזרת עובדת לעבדותה לאחר שפוטרה/לא נקלטה בחזרה לעבודתה בעקבות היעדרות ממושכת של שנתיים, בנסיבות של טיפולים במחלה קשה.

להלן חלק מחוקי המגן העיקריים בישראל:

לקביעת פגישה התקשרו

04-6082797

טואול בניית אתרים